Na grobie patrona szkoły Franciszka Szczepańskiego

Dzisiaj, jak co roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób patrona naszej szkoły Franciszka Szczepańskiego, który był mieszkańcem Lamkowa i bardzo ważną postacią naszego regionu. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze. Znicze zapalono również na opuszczonych grobach. Uczniowie wspominali również byłego proboszcza naszej parafii
ks. Edwarda Rakowskiego oraz pracownicę naszej szkoły panią Krysię Baek. Następnie wszyscy udali się złożyć kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w obu wojnach. #SzkołaPamięta

 

 

Uczniowie Klasy 1 i 2 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lamkowie wzięli udział w akcji „#SzkołaPamięta” zorganizowanym przez MEN. Dzieci odwiedziły grób patrona szkoły Franciszka Szczepańskiego oraz inne ważne miejsca w Lamkowie. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Aby rozpowszechniać czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży szkolna grupa teatralna „Kleks” zaprezentowała spektakl oparty na legendzie warmińskiej „Skąd się wzięło jezioro Wielochowskie na Warmii” Ireny Kwintowej. Na zajęciach plastycznych powstały piękne portrety naszego patrona, szkicowane węglem. Tak wyobrażamy sobie naszego patrona.

Uczniowie klasy 3 udali się dziś na cmentarz aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie patrona szkoły Franciszka Szczepanskiego i byłego proboszcza Lamkowo ks. Edwarda Rakowskiego. Po powrocie wykonali portret Franciszka Szczepanskiego .#SzkołaPamięta

 

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *